Nüks Varikosel Cerrahisi

Nüks Varikoseli önlemede gerçekleştirdiğimiz Cerrahi Yenilikler ile Mikrocerrahi Nüks Varikosel Ameliyatı olan hastalarımızın iyileşme süreçleri hakkında bilgi edinin.

Nüks Varikosel Ameliyatı gerçekleştirdiğimiz hastamızın 5. Ay kontrol muayenesinde, daha önce ele gelen damarların kaybolduğu ve sperm değerlerinin yükseldiğini gözledik.

Varikosel Ameliyatı Sonrası 5. Ay Sperm Testi (Spermiyogram) Karşılaştırması ve Nüks Varikosel

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı sonrası 5. Ayda, hastamızın sperm parametrelerinde artış gözlendi. Hastamızın spermiyogram sonucuna göre gebelik şansı oldukça yüksek...
Damar Çıkartma Yöntemi ile uzun segmentler halinde varis damarlarını çıkarttığımız hâlde, yoğun damar yapısı olan hastamızda tekrarlayan varikosel için gerekirse (sperm değerlerinde düşüş, çocuk sahibi olamama) daha sonra Nüks Varikosel Ameliyatı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

SIFIR NÜKS DİYE BİR ŞEY YOKTUR.

3. Kez Tekrarlayan (Nüks) Varikosel Muayenesi ve Mikrocerrahi Nüks Varikosel Ameliyatı Hazırlığı

Nüks (tekrarlayan) Varikoseli önlemek adına geliştirdiğimiz İSTANBUL VARİKOSELEKTOMİ TEKNİĞİ ile Mikrocerrahi tekniğe ek olarak Mikrovasküler Doppler kullanmak, İç damar ve Dış damarları uzun segmentler halinde çıkartmayı hedefliyoruz.

Bu teknik çok daha ince diseksiyon, oldukça fazla dikkat, sabır ve çok ileri düzey tecrübe gerektirmektedir. Ameliyat süresi bir miktar daha uzamaktadır ancak tam bir başarı ve nüks etmeyen varikosel temini için bu tekniği uygulamaya devam etmekteyiz.

Nüks Varikosel Ameliyatı Sonrası 5. Ay Kontrolü: Varisli Damarların Kaybolması ve Ağrıların Geçmesi

Nüks Varikosel Ameliyatı sonrası 5. Ayda kontrol muayenesinde hastamız, daha önce ele gelen damarların kaybolması ve ağrılarının geçmesi hakkında; Nüks varikoseli önlemede Damar Çıkartma Yöntemi hakkında ise Dr. Öğr. Üyesi Cüneyd Sevinç açıklamalarda bulunuyor.

Varikosel Ameliyatı Sonrası 2.Yılda Nüks Varikosel Muayenesi ve Teşhisi, Varikosel Nüksü Nasıl Olur?

Varikosel Cerrahisi Yeniliği olarak geliştirdiğimiz "Damar Çıkartma Yöntemi" ile varisli damarları olabildiğince uzun çıkarttığımızda, ameliyat sonrası ağrının ortadan kalkması ve tedavi başarısı (sperm parametrelerinde artış, gebelik, nüksün önlenmesi) artmaktadır.

Nüks Varikoseli Önlemede DAMAR ÇIKARTMA YÖNTEMİ: Varikosel Nüks Ameliyatı 3.5 Ay Sonrası İyileşme

Nüks Varikosel Ameliyatı 3.5 Ay Sonrası kontrol muayenesinde ele gelen damarların kaybolması ve Nüks varikoseli önlemede Damar Çıkartma Yöntemi hakkında Dr. Öğr. Üyesi Cüneyd Sevinç açıklamalarda bulunuyor.

Varikosel Ameliyatı Sonrası Hidrosel Komplikasyonu ve Şikayetleri, Nüks Varikosel Ameliyatı Kontrolü

Varikosel Ameliyatı 2 yıl önce gerçekleştikten sonra Hidrosel komplikasyonu gelişen ve bizim de Hidrosel Ameliyatı ile Nüks Varikosel Ameliyatı gerçekleştirdiğimiz hastamız, kontrol muayenesi sırasında Hidrosel şikayetleri hakkında görüşlerini paylaştı.

Varikosel Ameliyatı Sonrası Damarların Ele Gelmesi, 5 Yıl Sonra Nüks Varikosel Nedenleri Belirtileri

Varikosel Ameliyatı (Mikroskop olmadan) 5 yıl önce gerçekleştirilen hastamızda oluşan Nüks Varikoselin muayenesi sırasında, tekrarlayan varikoselin oluşum nedenleri ve belirtileri hakkında konuştuk.

Nüks Varikosel Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci: Ağrı Ne Zaman Geçer? Damarlar Ne Zaman Kaybolur?

Nüks Varikosel Ameliyatı Sonrası 5. Ayda iyileşme süreci hakkında hastamız ve Dr. Cüneyd Sevinç aşağıdaki konularda açıklamalarda bulunuyor.

Varikosel Neden Nükseder? Nüks Varikoselin Gebeliğe Etkileri: Düşük ve Çocuk Sahibi Olamama

Varikosel Ameliyatı sonrası 18. ayda Nüks Varikosel Muayenesi ve Tekraryan varikoselin etkileri hakkında Dr. Cüneyd Sevinç bilgiler veriyor.

Nüks (Tekrarlayan) Varikosel Nasıl Oluşur? Nüks Varikosel Tedavisi için Yapılabilecekler Nelerdir?

Varikosel Ameliyatı sonrası Nüks (tekrarlayan) Varikoselin oluşum mekanizmaları, Nüks Varikosel tedavisinde yapılabilecekler ve Varikosel Ameliyatı Başarısı konularında Dr. Cüneyd Sevinç bilgiler veriyor.

Nüks Varikosel Belirtileri ve Muayenesi, Mikrocerrahi Nüks Varikosel Düzeltme Ameliyatı Hazırlığı

Nüks Varikosel belirtileri olan hastamıza İkinci Kez Varikosel Ameliyatı gerçekleştirmeden önce muayene ve ameliyat hazırlığı hakkında Dr. Cüneyd Sevinç bilgiler veriyor.

İkinci Kez Varikosel Ameliyatı Olmak, Nüks Varikosel Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler ve Öneriler

İkinci kez varikosel ameliyatı (Nüks Varikosel Ameliyatı) olan hastamız, ameliyat sonrası 14. Günde tedavi süreci hakkında görüşlerini dile getiriyor.

Varikoselin Nüks Etmesi Nasıl Anlaşılır? Nüks Varikosel Ameliyatı Hangi Hastalara, Ne Zaman Gerekir?

Varikosel nüksü değerlendirmesinde hastanın şikayetleri önemlidir. Eğer gebelik sorunu devam ediyorsa, ameliyattan da bir süre geçtiği halde testisteki şiş damarları görüyor ve bu şiş damarların testisi ısıttığını düşünüyorsak bu hem gebelikle ilgili problem olabilir hem de ağrı yapabilir. Böyle bir durumda Nüks Varikosel Ameliyatı gerekliliğine inandığımız için biz de kendi hastalarımıza bunu gerçekleştirmekteyiz.

Ayırca biz varikoselin nüksetmesi durumunda radyolojinin yazdığı rapora göre değil kendimiz Renkli Doppler yaparak, o testisin etrafındaki damarların yoğunluğunu görmek isteriz. Eğer damarlar gerçekten büyükse ve bu damarların içinde reflü akım oluyorsa ağrıyı bunların yaptığını düşünürüz, o zaman da tekrar ameliyat önerilebilir.


© 2024 varikoselameliyati.com
Tüm hakları saklıdır.