Varikosel Tedavisinde "İSTANBUL VARİKOSELEKTOMİ TEKNİK"

20 Yılı Aşan Binlerce Mikrocerrahi Varikosel Tecrübemiz ve Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgemiz ile %97 Başarı Oranımıza Güvenin, Bizimle Varikosel Ameliyatı Olmayı Deneyimleyin!

Dr. Cüneyd Sevinç, Mikroskopik Varikoselektomi eğitimi ve sertifikasını 2002 yılında almış ve o tarihten beri ameliyatlarını operasyon mikroskop yardımıyla yapmaktadır. 22 Yıllık Mikrocerrahi Varikosel Deneyimimiz ile Nüks Varikoseli Önleyici Cerrahi Teknikler geliştirmeye devam ediyoruz. Dünyada sayılı merkezlerde uygulanan yenilikleri kısa sürede ülkemiz şartlarına adapte ettik ve varikosel ameliyatı konusunda kendi tecrübelerimize de dayanarak yeni teknikler geliştirmeyi önemli bir görev kabul etmekteyiz.

Nüks Varikoseli Önlemek için Geliştirdiğimiz İstanbul Varikoselektomi Teknik Nasıl Fayda Sağlıyor?

İstanbul Varikoselektomi Teknik, çok daha ince diseksiyon, oldukça fazla dikkat, sabır ve çok ileri düzey tecrübe gerektirmektedir. Ameliyat süresi bir miktar daha uzamaktadır ancak tam bir başarı ve nüks etmeyen varikosel temini için bu tekniği uygulamaya devam etmekteyiz.

İstanbul Varikoselektomi Teknik ile Varikosel ameliyatı şu basamakları içermektedir:

  • Cerrahi mikroskop kullanmak,
  • Mikrovasküler doppler cihazı kullanmak,
  • Eksternal (dış) spermatik damarın uzun segment halinde çıkartılması,
  • İnternal (iç) spermatik damarların uzun segmentler halinde çıkartılması

Bu sayede tekrarlayan (nüks) varikosel oranı kendi deneyimlerimize göre %30 gibi rakamlardan %3'lere gerilemiştir.

Varikosel tedavisi İstanbul

VARİKOSEL AMELİYATI FİYATLARI

Varikosel ameliyatı bir sağlık problemi olduğu için internetten sağlıkla ilgili fiyat paylaşımında bulunmamız Sağlık Bakanlığı tarafından yasak durumdadır. Buna karşın aşağıdaki WhatsApp Hızlı İletişim linkine tıklayarak mikrocerrahi varikosel ameliyatı maliyeti konusunda merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, asistanımız Fatoş Hanım en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.

Varikosel Ameliyatı içinde Mikroskop Kadar Önemli Bir Gelişme: MİKROVASKÜLER DOPPLER Kullanımı

Varikosel ameliyatı içinde önemli farklılıklar oluşturan Mikrovasküler Doppler cihazımızla elde ettiğimiz başarılı sonuçlar, Mayıs 2020 tarihinde dünyanın en köklü Androloji dergisi olan Andrologia’da yayınlandı: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32379354/


Çalışmamızda da gösterdik ki:

  1. Mikrovasküler Doppler cihazı ile birlikte ameliyat süresi azaldı.
  2. Ameliyat sırasından bağlanan toplardamarların sayısının Mikrovasküler Dopppler kullanırken daha başarılı olduğunu gördük. Bunda da ilk defa ameliyat olan primer dediğimiz hastalarda ortalama 6 ve üzeri damar bağlanırken, klasik Mikrocerrahi Varikosel yöntemle daha az sayıda 4-5 damar bağlanabildiğini ortaya koyduk. Yine daha önce ameliyat olmuş (ki bu ameliyatlar çok zor olabilir) olanlarda Mikrovasküler Doppler kullanımıyla 4 ve daha üzeri damar bulurken klasik yöntemde 3 ve altında damar bağlanabildiğini ortaya koyduk.
  3. Ameliyat sırasında cerrahın konforunu da değerlendiğimizde, Mikrovasküler Doppler kullanımıyla çok daha iyi sonuçlar olduğu ortaya kondu.
  4. Ameliyat sonrası sperm parametrelerindeki artışa bakıldığında dramatik farklılıklar söz konusu oldu. Mikrovasküler Doppler kullanımıyla sperm parametrelerindeki yükselme çok daha iyi.

Nüks Varikoseli Önlemede DAMAR ÇIKARTMA YÖNTEMİ

Varikosel Cerrahisi Yeniliği olarak geliştirdiğimiz "Damar Çıkartma Yöntemi" ile varisli damarları olabildiğince uzun çıkarttığımızda, ameliyat sonrası ağrının ortadan kalkması ve tedavi başarısı (sperm parametrelerinde artış, gebelik, nüksün önlenmesi) artmaktadır.

Uzun yıllar boyunca tekrarlayan varikosel hastaları üzerinde yaptığımız incelemelerde varisleşmiş damarların sadece bağlanmasının damarların kaybolması için yeterli olmadığını gördük. Kabaca %30 kadar hastada varikosel damarları kaybolmuyor ve kontroller esnasında tekrarlamış varikosel hastalığı olarak ortaya çıkıyor. Varis hastalıkları konusunda deneyimli olan kalp damar cerrahları ile yaptığımız görüşmeler sonunda damarları tamamen çıkartmanın varis tedavisi için daha başarılı sonuçlar ortaya koyabileceğini düşündük.

Varikosel Ameliyatı Olan Hastalarımızın Yorumları

VARİKOSEL Video İzle

Mikrocerrahi Varikosel tedavisinde 20 yılı aşan deneyimimizle; gerçekleştirdiğimiz cerrahi yenilikler, en geniş bilgilendirici içerikler ve hasta deneyimlerinin yer aldığı görüş videoları hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki görsellere tıklayarak Youtube kanalımızdaki ilgili oynatma listelerini ziyaret edebilirsiniz.

Hastalarımızın varikosel teşhisi aşamasından ameliyat sonrası iyileşme sürecine kadar görüşlerini paylaştığı bu içeriklerle biz de hastalığın doğasına dair çok şey öğrendik. Bu süreçte varikosel cerrahisine dair kavrayışımız daha da arttı ve bu alanda hastalarımıza tam başarı ve en iyi hizmeti sunmak amacıyla yeni cerrahi teknikler geliştirdik (İstanbul Varikoselektomi Teknik).

Bugün Muayene Randevusu Alın!

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı - Dr. Cüneyd Sevinç

Barış Mah. Belediye Cad. Ginza Lavinya Park A Blok No: 30 Kat: 9 Daire: 80 Beylikdüzü/İstanbul

(Beylikdüzü Metrobüs Durağına 5 dk. mesafede Halk Bankasının olduğu bina)

Konum: Yol tarifi alın!

Randevu ve İletişim: Klinik asistanı Fatoş Hanım

0530 688 56 96

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.30-17.00

Sosyal Medyada Bizimle İletişime Geçin

© 2024 varikoselameliyati.com
Tüm hakları saklıdır.