Videolar

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı ve Mikrovasküler Doppler destekli Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatları hakkında bilgiler

Varikosel Ameliyatı Sonrası 1. Yıl Kontrol Muayenesi

Varikosel Ameliyatı gerçekleştirdiğimiz hastamızın 1. yıl kontrolünde, Renkli Doppler Ultrason eşliğinde atardamar ve toplardamarlar görüldü. 3 mm üstünde toplardamar varlığının olmaması ve sperm parametrelerindeki artış cerrahi başarıyı göstermektedir.

Varikosel Teşhisi ve Renkli Doppler Ultrason ile Ayakta Yapılan Muayenenin Önemi

Varikosel teşhisinde ayakta ve yatarak yapılan Renkli Doppler Ultrason varikosel muayenesi karşılaştırmasında ayakta yapılan muayenenin önemi görülüyor.

Varikosel Ameliyatı Hazırlığı Nasıl Yapılır? Renkli Doppler Ultrasonda Varikosel Muayene ve Teşhisi

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı öncesi, fizik muayeneye ek olarak Renkli Doppler Ultrason ile gerçekleştirdiğimiz muayene ile ameliyat sırasında bağlamak istediğimiz toplardamarların ve korumak istediğimiz atardamarların sayısını ve konumunu belirleyebiliyoruz. Bu da Mikroskobik Varikoselektomi ameliyatını daha güvenli bir şekilde ve yüksek başarı elde ederek gerçekleştirmemize olanak sağlıyor. Varikosel muayenesi sırasında bu hastamızın sol testisinde Evre 4-5 Varikosel, sağ testisinde ise Evre 2 Varikosel teşhisi konarak ameliyatı planı hazırlığı yapıldı.

MİKROCERRAHİ VARİKOSEL AMELİYATI GÜNÜ

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı öncesi her hastamıza detaylı fizik muayene ile birlikte Renkli Doppler Ultrason eşliğinde hem ayakta hem de yatar pozisyonda muayene ederek varikosel teşhisini koyuyoruz. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü ameliyat öncesinde karşımıza çıkacak patolojilerden haberimiz oluyor.

Mikrovasküler Doppler Teknolojisi Mikroskobik Varikosel Cerrahisine Nasıl Fayda Sağlıyor?

Mikrocerrahi #VarikoselAmeliyatı sırasında 1.5 mm Mikrovasküler Doppler cihazı ile atardamar ve toplardamarlara daha yakından bakıyoruz ve böylece daha fazla toplardamar bağlayarak, bütün atardamarları korumayı hedefliyoruz.

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı Mikrovasküler Doppler ile Daha Güvenli Olarak Gerçekleştiriliyor

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı sırasında Mikrovasküler Doppler Cihazımız ile atardamar ve toplardamar ayrımını sıklıkla kontrol ediyoruz. Bu vakada da ana atardamarı bulduktan sonra toplardamar zannederek bağlayacağımız bir damar son kontrolde atardamar olarak karşımıza çıktı. Mikrovasküler Doppler cihazı olmasaydı standart mikroskop ile bu damarın atardamar olduğu anlaşılamamıştı.

Laparoskopik Çift Taraflı Varikosel Ameliyatı

Laparoskopik Varikosel Ameliyatı normal şartlarda çok tercih ettiğimiz bir yöntem değildir. Ancak bu hastamız çift taraflı kasık fıtığı nedeniyle genel cerrahi ekibi tarafından Laparoskopik kasık fıtığı uygun görülmüş bir hastaydı. Biz de hastamızın iyileşmesinin daha iyi olabilmesi için daha öce yapılan varikosel ameliyatındaki yaralarına bağlı bu alanda sekonder bir alan oluştuğu için daha iyi bir disseksiyon olması amacıyla Laparoskopik Varikoselektomi ameliyatını tercih ettik.

Varikosel Ameliyatı Öncesi Hazırlık | Varikosel Muayenesinde Renkli Dopplerin Önemi

Varikosel ameliyatı öncesi hazırlık sürecinde elle muayeneye ek olarak kendi Renkli Doppler Ultrason cihazı ile Varikosel Muayenesi gerçekleştiriyor ve varikosel teşhisi (Evre 3 sol varikosel) hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

VARİKOSEL MUAYENESİ Nasıl Yapılır? VARİKOSEL TEŞHİSİ Renkli Doppler Eşliğinde Nasıl Konur?

Varikosel muayenesi sırasında Elle muayeneye ek olarak yine ayakta yapılan Renkli Doppler Ultrason eşliğinde varikosel teşhis edilebilmektedir. Böylece 1.5 mm Mikrovasküler Doppler Destekli Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı öncesi korunacak atardamarların ve bağlanması gereken toplardamarların planlanması ameliyatı daha güvenli hâle getirmekte ve yüksek başarı elde etmemize olanak sağlamaktadır.

1.5 mm Yeni Doppler Teknolojisi ile Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı'nda Atardamarların Korunması - 3

INTRAOPERATİF DOPPLER ile Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı'nda Atardamarların Korunması - 2

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı INTRAOPERATİF DOPPLER ile Atardamarların Korunması - 1

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı MİKROVASKÜLER DOPPLER Kullanımı Detaylı Anlatım

Yeni geliştirdiğimiz yöntemle nüksleri (tekrarlayan varikoseli) önlemek adına Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı sırasında, MİKROVASKÜLER DOPPLER cihazıyla birlikte damarlara daha yakından bakarak atardamar ve toplardamarları ayırt etmeyi amaçlıyoruz.

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı'nda MİKROVASKÜLER DOPPLER YENİLİĞİ

Varikosel Ameliyatı içinde Mikroskop Kullanımı Kadar Önemli Bir Gelişme: MİKROVASKÜLER DOPPLER KULLANIMI

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı Aşamaları - 4K ULTRA HD

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı Detaylı Anlatım - 4K ULTRA HD

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı süreci, Yrd. Doç. Dr. Cüneyd Sevinç tarafından detaylıca sesli olarak anlatılıyor.


© 2020 varikoselameliyati.com
Tüm hakları saklıdır.